11.04.2021

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO


♦ Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. To także patronalne święto Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!  
♦ Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie prac brukarskich prowadzonych przy Domu Parafialnym. 
♦ Zapraszamy dzisiaj o godz. 15:00, na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z przyjęciem do wspólnoty modlitewnej GROM. Nie będzie niedzielnych Nieszporów o godz. 17:15.    
♦ Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego na osiedlu Obrońców Pokoju uroczystość odpustową.            
♦ We wtorek od godz. 18:45 modlitwa różańcowa o pokój oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uzdrowienia i okazja do Sakramentu Pokuty. 
♦ W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Trójjedynego Boga, przez księcia Mieszka I oraz jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.    
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast w środę 21 kwietnia po Mszy św. – odbiór strojów komunijnych.  
♦ W czwartek o godz. 18:45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. 
♦ W piątek przypada rocznica urodzin Benedykta XVI. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Papieżu seniorze.
♦ W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 17:00, na Nabożeństwo Drogi Światła. Via Lucis, to modlitwa na wzór Drogi Krzyżowej. Polega na rozważaniu czternastu stacji spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem. Nabożeństwo poprowadzi zaproszony z parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach zespół muzyczny „Wezwani do chwały”.  
♦ W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny
♦ W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na działalność charytatywną Caritas.            
♦ W Kancelaria Parafialna jest czynna w trybie telefonicznym i internetowym. Można zamawiać już intencje mszalne na III kwartał tego roku.    
♦ Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami epidemicznymi w naszym kościele może przebywać do 100 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego przy zajmowaniu miejsc w ławkach oraz przy przystępowaniu do Komunii św. Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do kościoła. Informujemy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni kościoła. Osoby przyjmujące Komunię Św. na rękę mogą dodatkowo dokonać dezynfekcji dłoni bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Świętej. Przy pierwszych ławkach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji. Informujemy, że ławki, konfesjonały, klamki i koszyki do zbierania kolekty są na bieżąco dezynfekowane. 
♦ Podobnie jak w latach ubiegłych, istnieje możliwość wsparcia działalności charytatywnej parafii przez przeznaczenia 1% podatku na jej rzecz. W zaznaniu podatkowym w polu numer KRS podajemy: 0000283966. W polu cel szczegółowy 1% podajemy: Parafia św. Bartłomieja Gliwice. Bóg zapłać za każde wsparcie, okazane naszej parafii. 
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer: Gościa Niedzielnego oraz nasz informator parafialny Głos Św. Bartłomieja, w którym zamieszczono najważniejsze informacje i ogłoszenia z życia parafii.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla:
            ♦ I czwartek miesiąca – w intencji osób niemogących z różnych powodów przyjmować Komunii Świętej (np. żyjących w związkach niesakramentalnych)
            ♦ II czwartek miesiąca – w intencji małżonków sakramentalnych
            ♦ III czwartek miesiąca – w intencji wdów, wdowców i osób porzuconych (związanych sakramentem, ale żyjących osobno)
            ♦ IV czwartek miesiąca – w intencji osób stanu wolnego (panien, kawalerów)
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: (SPOTKANIA ZAWIESZONE)
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00