14 – 21.10.2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 


Znalezione obrazy dla zapytania Mk 10, 17-30Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się pytanie to postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka na ten cel do puszek przed kościołem.
Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi indywidualnymi modlitwami.
Dzisiaj o godz. 15:30 w naszym kościele odbędzie się Festiwal Pieśni Religijnej nawiązujący do obchodów 100-lecia Niepodległości Naszego Państwa na którym wystąpią Chór Katedralny oraz nasz chór parafialny Laudemus Mariam szczegóły na plakatach. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 16:00. 
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem parafii. Za tydzień zbiórka przed kościołem na Caritas parafialny. Są już do nabycia znicze Caritas – cena 3 zł.  

Ogłoszenia bieżące

♦ Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17:15. W środę różaniec po Mszy św. szkolnej.  
♦ W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka
♦ W poniedziałek, w Kancelarii Parafialnej można składać intencje mszalne na I kwartał 2019 roku.
♦ We wtorek przypada uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska.
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Dzieci klas 3 SP mają obowiązek uczestniczenia w Mszach św. szkolnych w ramach przygotowania do przyjęcia I Komunii św. Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od godz. 16:30.
♦ W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
♦ Za tydzień będziemy przeżywać Tydzień Misyjny. Kolekta – na działalność misyjną kościoła.
♦ Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 21-28 marzec 2019 roku. Więcej informacji u ks. Mariusza. (więcej)
♦ W zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej można składać wypominki za naszych zmarłych. Przez pierwsze dni listopada będziemy modlili się za naszych zmarłych zalecanych na modlitwie różańcowej oraz na Mszach Świętych, które będą sprawowane w kaplicy cmentarnej – 1 listopada o godz. 15:00 (po nabożeństwie za naszych zmarłych, które tradycyjnie rozpocznie się o godz. 14:00) oraz 2 listopada o godz. 10:00, 12:00, 16:00 oraz 19:00.
♦ 1 i 2 listopada będzie możliwość złożenia wypominek – zalecek na cmentarzu. Różaniec za naszych zmarłych będzie odbywał się od 3 do 11 listopada w kościele o godz. 17:15 (z wyjątkiem środy).
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne.
Do wieczności odeszli:

+ Dariusz Janik l. 47

+ Elżbieta Loch l. 86

                                                                                                                                                          

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W poniedziałki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00