15.10.2017

                 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA


Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. 
Bóg zapłać serdecznie za dzisiejszą ofiarę przeznaczoną na prace prowadzone przy  kościele i Domu Parafialnym. Przed kościołem zbiórka do puszek na poszkodowanych w Meksyku.

W związku z ostatnim trzęsieniem ziemi w Meksyku Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skierował Apel do wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce:
Od kilku dni napływają do nas zatrważające informacje z Meksyku, o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku. Ludzkie dramaty, których świadkami byliśmy niejednokrotnie pokazują, że Polacy mają dobre i otwarte serca. Dlatego i dziś zwracam się z apelem do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chcemy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym, organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”. Proszę o modlitwę podczas Mszy Świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce. Proszę o modlitwę w rodzinach oraz domach zakonnych. Proszę o modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych. Pomoc materialną możemy z kolei przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, włączając się w organizowane w przed kościołami zbiórki ofiar. Jednocześnie, jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Polakom za dotychczas hojnie okazywane wsparcie. Licząc na zrozumienie, pomoc i zaangażowanie, z serca błogosławię:

✠ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański,
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15.

Ogłoszenia bieżące

♦ W poniedziałek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
♦ Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy różańcowej zwłaszcza dzieci, które chcą brać udział w losowaniu nagród za sumienny udział w modlitwie różańcowej. Modlitwa różańcowa codziennie o 17:15 za wyjątkiem środy. W tym dniu modlitwa różańcowa po Mszy św. szkolnej.
♦ W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania klas III mają swoje spotkanie z animatorami.
♦ Mężczyzn, którzy w naszej parafii pełnili w poprzednich latach posługę ministrancką zapraszamy na spotkanie 7 listopada o godz. 19:00.
♦ Dziękujemy troszczącym się o czystość w naszej świątyni, za zaangażowanie i poświęcony czas.  Zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 11:00 wszystkich chętnych do sprzątania kościoła. Zachęcamy gorąco do poświęcenia chwili czasu dla dobra swojej wspólnoty parafialnej.
♦ „Kościół nikogo nie odrzuca” – w piątek 20 października o godz. 19:30 zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na wspólną modlitwę i rozmowę o tym jak sobie radzić z wiarą i nauczaniem Kościoła. Spotkanie odbędzie się w kościele. 
♦ W Kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na pierwszy kwartał 2018 roku.
♦W zakrystii są do nabycia znicze Caritas w cenie 3 zł, z których to dochód zostanie przeznaczony na potrzebujących w diecezji i w parafii. 
♦ Już dziś zapraszamy na koncert zaduszkowy, który odbędzie się 31 października w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 20:00, w naszym kościele. „ZADUSZKI MUZYCZNE u św. Bartłomieja” poprowadzi zespół „Za Nim pójdę”. Przy tej okazji będzie możliwość finansowego wsparcia dalszego rozwoju młodych talentów muzycznych.
♦ Po uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczynamy szczególny czas modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do składania wypominek – zalecek. Za zmarłych polecanych naszym modlitwom w Dzień Zaduszny będą sprawowane Msze święte na parafialnym cmentarzu św. Wojciecha. Naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach obejmiemy również modlitwą w czasie listopadowego różańca. Karty wypominkowe do pobrania w zakrystii.  
♦ 21 października, w sobotę, Miasto Gliwice organizuje zbiórkę odpadów niebezpiecznych. Zbiórka odbywać się będzie na parkingu przy radiostacji w godzinach 14:20-15:20.
♦ W dniach 14-15 listopada jest organizowana pielgrzymka do Tumu, Świnic Warckich, Lichenia i Kalisza. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii. Koszt 300 zł. Przy zapisie podajemy dane adresowe, pesel i numer kontaktowy. 
♦ Grupa Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej zachęca do udziału w dniu skupienia zatytułowanym „Wprowadzenie do modlitwy głębi”, który odbędzie się w parafii Chrystusa Króla w Gliwicach w sobotę 28 października od godz. 10:00 do 17:30. Poprowadzi go o. Wojciech Drążek krajowy koordynator ruchu. Informacje pod numerem 507 485 787.
♦ Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza małżonków, 21 października, na Warsztaty o jedności małżeńskiej w praktyce. Szczegóły podano na stronie internetowej – www.dorodzin.pl.

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ We wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:30 
            ♦ Oaza – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – soboty godz. 9:00 (poza I sobotą m-ca)
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism o treści religijnej, oraz nasz informator Głos św. Bartłomieja, w którym są ogłoszenia parafialne i intencje mszalne.