♦ Nasze spotkanie z Panem Bogiem zawsze jest pełne cudów. Trzeba być uważnym i mieć otwarte serce, aby zauważyć działanie Stwórcy wokół nas. Podczas pierwszego cudu, którego dokonał Pan Jezus w Kanie Galilejskiej, niezwykłą zmianę wody w wino zauważyli tylko ci, którzy byli blisko. Przychodzimy na niedzielną Mszę Świętą, żeby wziąć udział w wielkim cudzie przemiany chleba w Ciało Jezusa i wina w Jego Krew. Przyjmując Chrystusa, pozwólmy Mu przemienić nasze serca i pomnożyć w nich wszelkie dobro.  
♦ Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na ten cel, dziękujemy również za wpłaty dokonywane na konto parafii.   
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Wypominki za zmarłych składamy w zakrystii kościoła.    
♦ Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.     
♦ W środę o godz. 17:00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.  
♦ W czwartek o godz. 17:30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.  
♦ W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.   
♦ Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 21. stycznia o godz. 19:00 w kościele.      
♦ W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.    
♦ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace prowadzone przy parafii. Przed kościołem  zbiórka na działalność charytatywną Caritas.  
♦ W tym roku nie ma odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie. Pragniemy jednak wzorem roku poprzedniego zaprosić przedstawicieli poszczególnych rodziny na Msze święte w Waszej intencji. Szczegółowy plan jest dostępny w gablotkach i na stronie internetowej. Ofiary kolędowe w tym roku są przeznaczone na impregnację dachu kościoła przy ul. Toszeckiej. Ministranci i Dzieci Maryi zbierają ofiary na potrzeby swoich wspólnot. Nowi mieszkańcy parafii są proszeni o wypełnienie „Kartoteki rodzinnej”, którą można pobrać w zakrystii. Wypełnione kartoteki oddajemy w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.    
♦ Zapraszamy we wtorek, 18 stycznia o godz. 16:00, do naszego Domu Parafialnego na warsztaty w ramach projektu „Aktywnie dla Gliwic” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Tematyka spotkania przestawiona jest na plakatach w gablotkach.     
♦ W sobotę, 22 stycznia o godz. 17:30, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Daszyńskiego, odbędzie się koncert kolęd, w wykonaniu Zespołu Wokalnego LUNA PLENA, pod dyrekcją Barbary Gajek – Kraski. Zespół, występuje a cappella, a tworzą go młodzi ludzie, w tym absolwenci szkół i akademii muzycznych. W programie polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki w wyjątkowych aranżacjach, a także wspólne kolędowanie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. 
♦ W niedzielę, 30 stycznia o godz. 17:00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd pt. „Pokój Ludziom Dobrej Woli”. W programie koncertu znajdą się współczesne kolędy do słów polskich poetów. Wystąpią: Agnieszka Bielanik-Witomska – wokalistka, artystka przez lata związana z Kabaretem Pod Egidą Jana Pietrzaka. Klaudiusz Jania – pianista, organista, kompozytor. Zespół Instrumentów Dętych  JANIA BAND. Organizatorami koncertu są: Parafia Św. Bartłomieja w Gliwicach oraz Fundacja Music Art. Koncert jest finansowany z budżetu Miasta Gliwice. 
♦ Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w Gliwicach zaprasza do Medjugorie na Rekolekcje dla dorosłych o młodym sercu. Temat: „Post, modlitwa, nawrócenie”. To propozycja dla tych, którzy chcą podjąć wezwanie do osobistego nawrócenia przez Eucharystię, spowiedź, Pismo Święte, post i różaniec. Termin wyjazdu: 6-14.05.2022. Szczegółowe informacje w zakrystii u ks. Krystiana.
♦ Fundacja Inicjatywa Missio zaprasza na cykl spotkań pt. „Duchowość dla każdego”. Cykl 10 spotkań poświęcony jest zrozumieniu i pogłębieniu zasad życia duchowego oraz naszej relacji z Bogiem. Pierwsze spotkanie 8 lutego. Szczegóły na plakatach.
♦ Przy stolikach prasowych jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego do którego dołączono płytę z kolekcji Biblia Audio, a na niej księgi Rodzaju i Wyjścia. Cena numeru 8 zł. W informatorze parafialnym zamieszczono najważniejsze informacje parafialne oraz intencje mszalne.
    
Do wieczności odeszli: 
 + Leonia Dudek l. 75, + Teresa Jakubczyk l. 62, + Adam Piotrowski l. 76, + Jadwiga Grabczuk l. 79, + Janina Wyderka l. 60, + Mirosława Afanasiew l. 66, + Jerzy Heluszka l. 79.                                                                                                      
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: 
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, środy godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00