21.05.2017  

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego.
Świętujemy dzisiaj szóstą niedzielę Wielkanocy. Kolekta przeznaczona jest na rzecz Diecezji i Seminarium Duchownego, przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Caritas naszej Parafii.
Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 12:30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla kolejnej grupy dzieci.
Dzisiaj o godz. 12:30 w katedrze gliwickiej msza św. inaugurująca obchody Metropolitarnego Święta Rodzin.
 Zapraszamy o godz. 17:15 na nabożeństwo majowe.
 

Ogłoszenia bieżące

♦ Trwa miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie o godz. 17:15 za wyjątkiem środy, wtedy nabożeństwo majowe około godz. 17:30 (po mszy św. szkolnej). Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
♦ W Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania można już rezerwować msze św. na III kwartał tego roku.
♦ W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę (22, 23, 24 maja) przypadają Dni Krzyżowe. W czasie tych dni Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi wreszcie o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy. W naszej wspólnocie parafialnej w te dni nabożeństwo błagalne w czasie nabożeństwa majowego o godz. 17:15 w poniedziałek i wtorek oraz około 17:30 w środę.
♦ W środę, 24 maja, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
♦ W piątek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
♦W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w tej nowennie (odprawianej publicznie, np. w kościele).
♦ W piątek na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła. Dziękujemy bardzo tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszej świątyni.
♦ W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
♦ W przyszłą niedzielę po mszach św. (8:00-12:30) można będzie nabyć ciasto przygotowane przez ministrantów i ich rodziców. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu ministrantów.
♦ W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć misjonarza księdza Gerarda Tyrałę, który będzie głosił do nas Słowo Boże, natomiast po mszach św. będzie zachęcał nas do nabycia filmów związanych z misjami na których przebywał.
♦ W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Zachęcamy mężczyzn do wspólnego autokarowego wyjazdu. Koszt wyjazdu: 15 zł. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz.7:45.

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałek o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W środę o godz. 17:00 msza św. szkolna do udziału w której zachęcamy dzieci i młodzież. Od godz. 16:30 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
♦ Spotkania grup parafialnych w rozpoczynającym się tygodniu:
             ♦ Poniedziałek i czwartek godz. 19:00 – Chór Parafialny.
             ♦ Wtorek godz. 19:00 – Schola męska.
             ♦ Piątek  godz. 18:30 – Oaza.
             ♦ Piątek  godz. 20:00 – Wspólnota Taizé (spotkania w parzyste tygodnie roku)
             ♦ Sobota godz. 10:00  Ministranci i Lektorzy.
             ♦ Sobota godz. 11:00  Kandydaci na ministrantów.
             ♦ Sobota godz. 11:00  Dzieci Maryi.
            ♦ Niedziela godz. 10:00 – Schola dziecięca
♦ Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkania w środy o godz. 18:30. Spotkania odbywają się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy stolikach prasowych w bocznym wyjściu. polecamy: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, ĽOsservatore Romano oraz wiele innych czasopism religijnych. Zachęcamy również do nabywania naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja.

Ogłoszenia różne

♦ Małżonkowie, którzy w tym roku obchodzili lub będą obchodzić złoty jubileusz swego małżeństwa, a chcieliby wziąć udział w uroczystościach diecezjalnych z udziałem ks. biskupa Jana Kopca 9 września w naszej Katedrze, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej do końca tygodnia (należy podać dokładny adres w celu otrzymania specjalnego zaproszenia).
♦ W dniach 19 maja – 3 czerwca 2017 roku odbędzie się XXVIII Międzynarodowy festiwal „Dni Muzyki Organowej” w Gliwicach. Serdecznie zachęcamy do udziału w koncertach zwłaszcza tych, które odbywać się będą w naszym parafialnym kościele. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
♦ Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4, który mieści się na terenie naszej parafii zachęca do oddania swojego starego, nieużywanego telefonu. Szkoła przystąpiła do Akcji EkoSzkoły w ramach, której zbiera stare telefony komórkowe. Zebrane telefony zostaną wymienione na środki pieniężne, które szkoła będzie mogła przeznaczyć na własne potrzeby. Telefony można oddawać w zakrystii do końca maja.