18 – 25.03.2018

V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU


W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, żePodobny obraz zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na świąteczną dekorację kościoła i kwiaty do Bożego Grobu. Przed kościołem zbiórka na działalność charytatywną Caritas.  
Ogłoszenia bieżące
♦ Zapraszamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17:00.  
♦ Od poniedziałku rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół, które są na terenie naszej parafii. Rekolekcje będą trwać do piątku.
♦ W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Po każdej Mszy św. nabożeństwo z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi.
♦ Od poniedziałku rozpoczynamy prace przy świątecznej dekoracji kościoła. Panów chętnych do pomocy przy budowie Bożego Grobu i Ciemnicy zapraszamy od godz. 12:00.  
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. za naszych zmarłych zalecanych. Wypominki z wypisanymi imionami naszych zmarłych składamy w zakrystii. 
♦ Wszystkie dzieci zapraszamy w środę na Mszę św. szkolną o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej. 
♦ W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy na nowennie i Eucharystii wzywając wstawiennictwa  Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
♦ W piątek na godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła. Pragniemy serdecznie podziękowań wszystkim, którzy zadbali o czystość naszej świątyni przed dzisiejszą niedzielę. 
♦ W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji naszych zmarłych zalecanych. Bezpośrednio po zakończonej Mszy św. wyruszymy ulicami Bernardyńską, Michałowskiego, Polną do kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Zabieramy z sobą świece. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 w kościele.
♦ Kancelaria Parafialna w piątek wieczorem, z racji Drogi Krzyżowej, będzie nieczynna.
♦ W sobotę od godz. 8:30 świąteczne odwiedziny chorych. Następne odwiedziny odbędą się w pierwszą sobotę maja.
♦ Za tydzień Niedziela Palmowa – czyli męki Pańskiej. W tym dniu chcemy wraz z Panem Jezusem przeżyć uroczysty wjazd do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie gałązek palmowych. Uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy wyruszy sprzed Groty Maryjnej o godz. 10:50. Po poświęceniu palm udamy się do świątyni na Eucharystię.
Przed każdą Mszą św. u Dzieci Maryi będzie możliwość nabycia gałązek palmowych.
♦ W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do Światowego Spotkania Młodych w Panamie   gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 14:00 w kościele Wszystkich Świętych, następnie procesja z palmami do kościoła katedralnego. O godz. 14:30 uroczysta Eucharystia.
♦ W tym roku liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która przypada 25 marca przenosi się na poniedziałek 9 kwietnia.
♦ Już dzisiaj zachęcamy, by przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. Porządek spowiedzi przedświątecznej i Triduum Paschalnego jest wywieszony w gablotkach.

♦ W tym tygodniu Caritas prowadzi przedświąteczną zbiórkę żywności dla najuboższych parafian. Dary będzie można odbierać 27 marca w godzinach od 10:00 do 12:00.
♦ W Wielkim Tygodniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek, w godz. 9:00 – 10:00.  
♦ Informujemy, że istnieje możliwość wsparcia Parafii św. Bartłomieja w Gliwicach przez przekazanie na jej rzecz 1% podatku…(więcej)
♦ Zapraszamy również na www.facebook.com/swBartlomiejGliwice/
♦ Zapraszamy na spotkania Klubu Inteligencji Katolickiej. Spotkania odbywają się w kaplicy św. Jadwigi przy parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach.
Program: Nieszpory o godz. 18:15, Eucharystia o godz. 18:30, prelekcja o godz. 19:00.
      ♦ 21 marca prelekcja ks. Kazimierza Wolszy – Ku jedności przeciwieństw, życie i myśl Ericha Przywary.
♦ Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej diecezji obędzie się 23 marca. Rozpoczęcie trasy gliwickiej Mszą św. w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 20:00. Długość trasy: 27 lub 45 km. Zakończenie w kościele katedralnym. 
♦  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne. W specjalnym dodatku dołączono plan liturgii Triduum Paschalnego oraz świątecznej spowiedzi.
W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł:

+ Bernard Anioł l. 73

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

                                                                                                                                                                     

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ We wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Oaza – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – soboty godz. 9:00 (poza I sobotą m-ca)
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00