02.05.2021

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  


♦ Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.  
♦ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na brukowanie ostatniego fragmentu obejścia kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary i wpłaty na konto parafii. 
♦ Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na nabożeństwo majowe.     
♦ Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwa majowe o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 17:15.        
♦ Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Przez lata ta uroczystość jednoczyła wiernych wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym papież święty  Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10:00.  
♦ We wtorek o godz. 17:30 zapraszamy do kościoła po odbiór nieodebranych strojów komunijnych.       
♦ W środę o godz. 17:00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. 
♦ W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 7:00 Godzina Święta i modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
♦ W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. 
♦ W czwartek o godz. 18:45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.   
♦ W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy swoje i całego świata. O godz. 8:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
♦ W sobotę, w uroczystość św. Stanisława – patrona Polski, o godz. 12:00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20.  
♦ W sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.   
♦ W najbliższą niedzielę ze względu na uroczystość I Komunii św. obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. Nie będzie Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30. Wiernych, którzy zwykle uczestniczą w tych Mszach prosimy o wybranie innej godziny Eucharystii. Msze święte komunijne sprawowane będą o godz. 10:00 i 12:00.    
W niedzielę, 16 maja, o godz. 17:00 w ramach nabożeństwa majowego odbędzie się koncert refleksyjny pt. „NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI, NIE MA SOLIDARNOŚCI BEZ MIŁOŚCI” w hołdzie naszemu papieżowi i rodakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II, wielkiemu krzewicielowi cywilizacji miłości. W koncercie wystąpią: Agnieszka Bielanik-Witomska – wokal, Krzysztof Świtała – trąbka, Adam Szaruga – gitara. Współorganizatorami koncertu jest Parafia św. Bartłomieja w Gliwicach oraz Fundacja Music Art. Patronat honorowy objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, a Patronat medialny IMPERIUM MEDIA. 
Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami epidemicznymi od 4 maja w naszym kościele może przebywać do 133 osób. Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego przy zajmowaniu miejsc w ławkach oraz przy przystępowaniu do Komunii św. Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do kościoła. Informujemy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni kościoła. Informujemy, że ławki, konfesjonały, klamki i koszyki do zbierania kolekty są na bieżąco dezynfekowane.
♦ Podobnie jak w latach ubiegłych, istnieje możliwość wsparcia działalności charytatywnej parafii przez przeznaczenia 1% podatku na jej rzecz. W zaznaniu podatkowym w polu numer KRS podajemy: 0000283966. W polu cel szczegółowy 1% podajemy: Parafia św. Bartłomieja Gliwice. Bóg zapłać za każde wsparcie, okazane naszej parafii. 
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer: Gościa Niedzielnego oraz nasz informator parafialny Głos Św. Bartłomieja, w którym zamieszczono najważniejsze informacje i ogłoszenia z życia parafii.

 

Do wieczności odeszli:
+ Krzysztof Krawczyk l. 58, + Barbara Kozłowska l. 80, + Łukasz Biskup l. 37
                                                                                                                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla:
            ♦ I czwartek miesiąca – w intencji osób niemogących z różnych powodów przyjmować Komunii Świętej (np. żyjących w związkach niesakramentalnych)
            ♦ II czwartek miesiąca – w intencji małżonków sakramentalnych
            ♦ III czwartek miesiąca – w intencji wdów, wdowców i osób porzuconych (związanych sakramentem, ale żyjących osobno)
            ♦ IV czwartek miesiąca – w intencji osób stanu wolnego (panien, kawalerów)
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: (SPOTKANIA ZAWIESZONE)
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00