17.01.2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA


♦ W liturgii Kościoła rozpoczął się okres zwykły. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Papież Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.     
♦ Kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Wychodząc z kościoła będzie można wesprzeć działalność charytatywną Caritas w parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i za wpłaty dokonywane na konto parafii.   
♦ Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na niedzielne nieszpory.      
♦ Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.           
♦ Od poniedziałku zapraszamy na Msze św. kolędowe połączone z nabożeństwem i modlitwą w intencji rodzin mieszkających przy podanych w planie ulicach. Po Mszy świętej, kto tego jeszcze nie zrobił, może odebrać tzw. „zestaw kolędowy”, by w gronie domowników odmówić przygotowane modlitwy i poświęcić mieszkanie.  Plan Mszy św. kolędowych umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej. Podczas Mszy św. będzie można złożyć swoją ofiarę kolędową, która jest podziękowaniem za całoroczną pracę duszpasterską. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką Waszą ofiarność. [Plan Mszy św. kolędowych]
♦ W poniedziałkowej Mszy świętej Bogu polecamy również zmarłych z naszych rodzin. Wypominki można składać w zakrystii kościoła. Msza św. będzie transmitowana na naszej stronie internetowej oraz w sieci kablowej TV Imperium.    
♦ W czwartek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.    
♦ W czwartek o godz. 17:30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. W zakrystii można składać prośby do nowenny.
♦ W sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.    
♦ W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy na Koncert kolęd „Pójdźcie w jasności jasność”. Transmisja koncertu w TV Imperium oraz na kanale You Tube naszej parafii.  W programie znajdują się kolędy tradycyjne oraz współczesne kompozycje z muzyką Zbigniewa Preisnera. Podczas koncertu wystąpią Agnieszka Bielanik-Witomska – wokal, Bartłomiej Balcerzak – skrzypce i Damian Stroka – gitara. Koncert został dofinansowany z budżetu miasta Gliwice.         
Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego przy zajmowaniu miejsc w ławkach oraz przy przystępowaniu do Komunii, dezynfekcji rąk po wejściu do kościoła oraz o bezwzględnym obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i przestrzeni publicznej. Osoby przyjmujące Komunię Św. na rękę mogą dodatkowo dokonać dezynfekcji dłoni bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Świętej. Przy pierwszych ławkach znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji. Informujemy, że ławki, konfesjonały, klamki i koszyki do zbierania kolekty są na bieżąco dezynfekowane.    
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gościa Niedzielnego i nasz informator Głos Św. Bartłomieja, w którym zamieszczono najważniejsze informacje z życia parafii.
Do wieczności odeszli: 
+ Danuta Ziółkowska l. 63, + Renata Górniak l. 52, + Gerda Watoła l. 92, + Ireneusz Zawadzki l. 83, + Adelajda Gużkowska l. 94.  
                                                                      
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla:
            ♦ I czwartek miesiąca – w intencji osób niemogących z różnych powodów przyjmować Komunii Świętej (np. żyjących w związkach niesakramentalnych)
            ♦ II czwartek miesiąca – w intencji małżonków sakramentalnych
            ♦ III czwartek miesiąca – w intencji wdów, wdowców i osób porzuconych (związanych sakramentem, ale żyjących osobno)
            ♦ IV czwartek miesiąca – w intencji osób stanu wolnego (panien, kawalerów)
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: (SPOTKANIA ZAWIESZONE)
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00