25.06.2017  

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 

Chrystus przyjął cierpienie, prześladowanie i śmierć, ale zwyciężył i zmartwychwstał. Dzieje Kościoła toczą się także wśród trudów, prześladowań i cierpienia z powodu wyznawanej wiary. Chrystus wzywa nas jednak do wytrwania i sam umacnia nas swym przykładem, swą ofiarą i swoim zwycięstwem.
Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Kolekta tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 

Ogłoszenia bieżące

♦ Rozpoczął się ostatni tydzień miesiąca czerwca, miesiąca poświęconego modlitwie do Serca Jezusowego. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach do Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17:30 (do piątku włącznie), za wyjątkiem niedzieli, wtedy nabożeństwo o godz. 17:15.
♦ Rozpoczął się czas wakacji letnich. W związku z tym, kilka zmian w porządku nabożeństw.

Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 8:00 i 18:00

Msze św. w niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 18:00

Kancelaria Parafialna czynna:

Poniedziałek, środa: 16:00 – 17:00

Wtorek, czwartek: 9:00 – 10:00

Piątek: 18:45 – 19:45

Zmiany obowiązują od  26 czerwca do 31 sierpnia.

Pragniemy zwrócić uwagę że w czasie wakacyjny, nie ma Mszy św. o godz. 6:30. Informujemy również, że w zabytkowym kościele św. Bartłomieja przy ulicy Toszeckiej w okresie wakacji Msze św. odprawiane będę tylko w niedziele o godz. 20:00.

♦ We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdy czwartek, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
W sanktuarium MBNP w Gliwicach, u OO. Redemptorystów, suma odpustowa o godz. 18:30.
♦ W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji. 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. w tym dniu.
♦ W piątek (30.06) na godz. 12:00 zapraszamy wszystkie osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła. Dziękujemy bardzo tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu zatroszczyli się o czystość naszej świątyni. Bóg zapłać.
♦ W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, zachęcamy do udziału w nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
♦ W przyszłą niedzielę (02.07) będziemy świętowali XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
♦ W przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny – Pielgrzymka Dzieci. Dojazd indywidualny.

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałek o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W środę o godz. 17:00 msza św. szkolna do udziału w której zachęcamy dzieci i młodzież. Od godz. 16:30 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
♦ W czwartek o godz. 18:00 Msza św. ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, o godz. 17:30 Nowenna ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
♦ W sobotę od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy stolikach prasowych w bocznym wyjściu. polecamy: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, ĽOsservatore Romano oraz wiele innych czasopism religijnych. Zachęcamy również do nabywania naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja.

 

Ogłoszenia różne:

♦ Przypominamy, że nasz udział w liturgii czy obecność w kościele, nawet w celach turystycznych, wymaga odpowiedniego stroju i zachowania. Gdziekolwiek będziemy w czasie wakacji starajmy się o tym pamiętać. Strój i nasze zachowanie mają być dostosowane do powagi miejsca, jakim jest kościół i liturgia.
♦ Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w czwartek, 17 sierpnia z gliwickiej katedry. Zakończenie w sobotę, 19 sierpnia mszą św. w Częstochowie o godz. 15:00. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania.
♦ Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej organizuje rekolekcje wakacyjne od 21 – 30 sierpnia w Piwnicznej. Więcej informacji podano na stronie Duszpasterstwa Rodzin.
♦ Zachęcamy rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy letnie, aby przekazywali kierownictwu formułowaną na piśmie prośbę, by dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej mszy św.

W tym tygodniu patronuje nam:

28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).