16 – 23.12.2018

III NIEDZIELA ADWENTU  


Podobny obrazTrzecia Niedziela Adwentu wzywa nas do radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Coraz bliżej jesteśmy świąt, a przede wszystkim coraz bliżej jesteśmy powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech to spotkanie z przychodzącym Jezusem będzie dla wszystkich chrześcijan znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy nie może nas zawieść.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. 
Zapraszamy o godz. 17:15 na Nieszpory Adwentowe.   

 

 

 

Ogłoszenia bieżące

♦ W nowym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.  
♦ Serdeczne podziękowania składamy panom, którzy pomagali przy transporcie i ustawianiu choinek,  dziękujemy również wszystkim, którzy w ostatnich dniach z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zajmowali się budową stajenki oraz świątecznym wystrojem naszego kościoła. Dziękujemy panu Grzegorzowi za przywóz choinek. Dziękujemy Nadleśnictwom z Rud i Rudzińca za drzewka choinkowe.  
♦ Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty.

♦ W piątek, w kościele Chrystusa Króla możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w ramach inicjatywy duszpasterskiej Noc Konfesjonałów. Spowiedź od godz. 20:00 do 00:00.
♦  Zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich sprawowanych od poniedziałku do piątku. 
♦ Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek i wtorek. 
♦ W poniedziałek zapraszamy na godz. 18:00, na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Po Mszy św. indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.    
♦ W poniedziałek przypada rocznica urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Następcy Świętego Piotra. 
♦ We wtorek rocznicę urodzin obchodzi nasz biskup Jan Kopiec. W naszych indywidualnych modlitwach pamiętajmy o Kościele gliwickim i Jego Pasterzu.  
♦ W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Modlitwy do Nowenny składamy w zakrystii.  
♦ Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską odbędą się w sobotę, 22 grudnia, od godz. 8:30.
♦ W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 Schola dziecięca przedstawi jasełka. Zapraszamy. 
♦ Zapraszamy w Wigilię na Pasterki o godz. 15:00 – (dzieci i osoby starsze) oraz o godz.22:00 i 00:00.    
♦ W Wigilię będzie można zabrać do swojego domu Betlejemskie Światło Pokoju. Dzieci mogą odebrać światełko pokoju po swojej Pasterce. Zachęcamy rodziców, by uczynili to razem z dziećmi. Przynosimy z sobą znicze do przeniesienia światła.    
♦ W zakrystii można nabyć pierniki świąteczne w cenie 5 zł. Pozyskane środki będą przekazane na pomoc wspólnocie św. Brata Alberta w Gliwicach Bojkowie.
♦ Fundacja Św. Rity zaprasza wszystkich smakoszy pierogów i innych dań do jadłodajni mieszczącej się w naszym Domu Parafialnym. Zamówienia na pierogi świąteczne przyjmujemy od poniedziałku. Numer telefonu jest na stronie Fundacji Św. Rity z Gliwic lub bezpośrednio w Domu Parafialnym codziennie od godz. 9:00 do 17:00. Oficjalne otwarcie jadłodajni w środę 19 grudnia 2018. Fundacja organizuje również imprezy okolicznościowe i stypy. Dochód z tej działalności przeznaczony jest całkowicie na cele statutowe fundacji, która niesie pomoc ludziom potrzebującym. 
♦ W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny tradycyjny i w wersji limitowanej z której dochód przeznaczony jest na dalsze prace renowacyjne ogrodzenia kościoła św. Bartłomieja, przy ul. Toszeckiej. W zakrystii są do nabycia również opłatki, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.  
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy nowy numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne, intencje mszalne.   
 
Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli:

+ Irena Cebo l. 86

+ Tadeusz Dziadkowiec l. 65

+ Lidia Maloszczyk l. 82

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

                                                                                                       

                                                  

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W poniedziałki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa o godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00