20.09.2020

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA


♦ Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.
♦ Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów  brukowania wejścia do kościoła od strony ogródków działkowych, zaś wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę na działalność charytatywną Caritas naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
♦ Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na niedzielne nieszpory.  
♦ W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.   
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za naszych zmarłych zalecanych. Wypominki składamy w zakrystii. Msza św. będzie transmitowana przez TV Imperium.   
♦ W środę na Mszę św. szkolną zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie zaś dzieci z kl. IV przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.    
♦ W środę, czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. próby liturgiczne dla dzieci przystępujących 27 września do I Komunii świętej. Harmonogram spotkań został wcześniej przekazany rodzicom.
♦ W czwartek o godz. 17:30 – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.     
♦ W sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.   
♦ W przyszłą niedzielę, 27 września, na Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 odbędzie się I Komunia święta dzieci klas IV. Dla bezpieczeństwa sanitarnego prosimy Parafian o wybranie Mszy św. o innej godzinie.   
♦ W związku z pandemią przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk po wejściu do kościoła oraz o bezwzględnym obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni kościoła. Osoby przyjmujące Komunię Św. na rękę mogą dodatkowo dokonać dezynfekcji dłoni bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Świętej. Przy pierwszych ławkach zainstalowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Informujemy, że ławki, konfesjonały, klamki i koszyki do zbierania kolekty są na bieżąco dezynfekowane. 
♦ Przy stolikach prasowych jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz informator parafialny Głos św. Bartłomieja. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2021 rok.    
    

Do wieczności odeszły:

+ Krystyna Kurjewicz l. 87, + Jolanta Walczak l. 88

 

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla:
            ♦ I czwartek miesiąca – w intencji osób niemogących z różnych powodów przyjmować Komunii Świętej (np. żyjących w związkach niesakramentalnych)
            ♦ II czwartek miesiąca – w intencji małżonków sakramentalnych
            ♦ III czwartek miesiąca – w intencji wdów, wdowców i osób porzuconych (związanych sakramentem, ale żyjących osobno)
            ♦ IV czwartek miesiąca – w intencji osób stanu wolnego (panien, kawalerów)
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00