12.11.2017

                 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA


 Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. 
Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla chrześcijan cierpiących z powodu wyznawanej wiary, na Bliskim Wschodzie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, a przed kościołem na Caritas parafialny.
Nieszpory – wieczorna modlitwa Kościoła – o godz. 17:15.

Ogłoszenia bieżące

♦ W poniedziałek o godz. 18:00 Msza za zmarłych zalecanych; we wtorek o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia; w środę o godz. 8:30 nabożeństwo do św. Józef; w czwartek o godz. 17:30 Nowenna do MBNP. 
♦ We wtorek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie prezesów i odpowiedzialnych za Chór parafialny, Bractwo Eucharystyczne, Róże Różańcowe i Dzieci Maryi.
♦ W środę Msza św. szkolna o godz. 17:00. Po Mszy spotkanie dla chłopców klas 3 SP.  Natomiast w sobotę o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki klas 3 SP.  
♦ Kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek o godz. 19:00.
♦ Dziękujemy wszystkim dbającym o czystość w naszym kościele. Zapraszamy do sprzątania kościoła w najbliższy piątek o godz. 11:00. 
♦ W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie z wartościowym filmem.
♦ Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11:00 odbędzie się odbiór nagród dla dzieci, które pilnie uczestniczyły w październikowym różańcu i oddały plansze z obrazkami.
♦ Już dziś zapraszamy na Mszę św. barbórkową, 4 grudnia o godz. 11:00. Po Mszy św. odbędzie się wspólne biesiadowanie dla górników pracujących, emerytów, i rencistów, osób związanych z górnictwem i sympatyków górnictwa. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł.
♦ W naszej wspólnocie parafialnej, 3 grudnia, będziemy gościć o. Piotra z zakonu Michalitów, który przybliży nam kult św. Michała Archanioła i zachęci do przyjęcia szkaplerza. Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem odbędą się od 7 – 10 grudnia. Szczegółowy plan znajdziemy w dodatku do ogłoszeń. Chciejmy tak zaplanować sobie czas, by wszyscy owocnie mogli skorzystać z tej formy ćwiczeń duchowych.
Przy tej okazji będzie można nabyć wiele pamiątek poświęconych czci św. Michała Archanioła. Dochód ze sprzedaży pamiątek będzie przeznaczony dla wspólnoty Dzieci Maryi naszej Parafii.
♦ Za tydzień w sobotę odbędzie się Drugie Sesja I Synodu diecezjalnego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9:00 w kościele katedralnym. 
♦ W Spodku, 24 listopada o godz. 20:00, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz wsparcia poszkodowanych chrześcijan w Syrii. Podczas koncertu zostanie wykonane Oratorium „Z Powodu Mojego Imienia” Piotra Rubika i Krzysztofa Książka. Bilety – cegiełki w cenie 35 zł. do nabycia w Centrali Caritas przy ul. Ziemowita 2.
♦ Informujemy, że Instytut Ks. Piotra Skargi, mający swoją siedzibę w Krakowie, nie jest w żadnej mierze instytucją czy organizacją kościelną. Ostatnio Instytut zajmuje się rozpowszechnianiem Jubileuszowego Różańca, w związku z 100 rocznicą objawień w Fatimie, który jest przesyłany do adresatów, ale później żądane są za niego opłaty. Instytut swego czasu otrzymał za swoją działalność upomnienie od ówczesnego Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza. Działalność Instytutu nie ma nic wspólnego z działalnością Kościoła. 
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism o treści religijnej, oraz nasz informator Głos św. Bartłomieja, w którym są ogłoszenia parafialne i intencje mszalne.
Są już do nabycia kalendarze na 2018 rok w cenie: 3, 5, 7 i 10 zł.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

Znalezione obrazy dla zapytania wieczny odpoczynek
+ Maria Pyszny  l. 83
+ Hubert Rybka l. 82        
+ Elżbieta Zając l. 82
                                                                                                        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ We wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:30 
            ♦ Oaza – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – soboty godz. 9:00 (poza I sobotą m-ca)
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism o treści religijnej, oraz nasz informator Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne.