18.10.2020

XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA


KOMISJA LITURGICZNA EPISKOPATU: Komunia na rękę nie jest profanacją!
♦ Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
Przed kościołem zbiórka na działalność charytatywną Caritas.  
♦ W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada również święto Świętego Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia. W tym trudnym czasie pandemii pamiętajmy o służbie zdrowia w naszej wdzięcznej modlitwie 
♦ Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej dla:
          ♦ osób w podeszłym wieku,
          ♦ osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
          ♦ osób, które czują obawę przed zarażeniem. 
♦ Codziennie, do końca października, modlitwa różańcowa o godz. 17:15. W środy różaniec po Mszy św. szkolnej.    
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za naszych zmarłych zalecanych. Wypominki można składać w zakrystii. Msza św. będzie transmitowana przez TV Imperium.  
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna (nieobowiązkowa). Zaplanowane spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbędzie się. Natomiast od dziś do środy w zakrystii kościoła lub w Kancelarii Parafialnej są do odbioru karty zgłoszenia dziecka do I Komunii świętej. Termin I Komunii nie ulega zmianie.    
♦ W środę przed i po Mszy św. przy Domu Parafialnym będzie można odebrać zdęcia i filmy z tegorocznej uroczystości I Komunii św.   
♦W czwartek, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II papieża, wielkiego nauczyciela wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce. 
♦ W czwartek od godz. 18:45 adoracja Najświętszego Sakramentu z św. Janem Pawłem II dla wszystkich chętnych, prowadzoną przez grupę modlitewną Grom.   
♦ W piątek ks. Biskup Senior Gerard Kusz obchodzi rocznicę urodzin. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych indywidualnych modlitwach.
♦ W sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. 
♦ W zakrystii i w kancelarii można składać wypominki do różańca za zmarłych.  
♦ W Kancelarii Parafialnej można zamawiać intencje mszalne na I kwartał 2021 roku. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku. Pamiętajmy o zmarłych z naszych rodzin, o rocznicach rodzinnych i o tych wszystkich, którym obiecaliśmy naszą pamięć modlitewną.
♦ Zgodnie z najnowszymi wytycznymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać do 500 osób.  Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk po wejściu do kościoła oraz o bezwzględnym obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele i przestrzeni publicznej. Osoby przyjmujące Komunię Św. na rękę mogą dodatkowo dokonać dezynfekcji dłoni bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Świętej. Przy pierwszych ławkach zainstalowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Informujemy, że ławki, konfesjonały, klamki i koszyki do zbierania kolekty są na bieżąco dezynfekowane.   
♦ W uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu św. Wojciecha nie będzie tradycyjnego nabożeństwa za zmarłych. W Dzień Zaduszny w kaplicy na cmentarzu nie będą sprawowane również Msze św. za zmarłych zalecanych. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbędą się w kościele. Zachęcamy również wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na okres przed Uroczystością Wszystkich Świętych i po niej.  
♦ Przy stolikach prasowych jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz informator parafialny Głos św. Bartłomieja. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2021 rok. Polecamy kalendarze Hospicjum Miłosierdzia Bożego.  
Do wieczności odeszła: + Antonina Spendel l. 90  

 

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla:
            ♦ I czwartek miesiąca – w intencji osób niemogących z różnych powodów przyjmować Komunii Świętej (np. żyjących w związkach niesakramentalnych)
            ♦ II czwartek miesiąca – w intencji małżonków sakramentalnych
            ♦ III czwartek miesiąca – w intencji wdów, wdowców i osób porzuconych (związanych sakramentem, ale żyjących osobno)
            ♦ IV czwartek miesiąca – w intencji osób stanu wolnego (panien, kawalerów)
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00