11 – 18.11.2018

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 


Niedziela, to dzień spotkań z Chrystusem, dzień radości i dziękczynienia za niezmierzone dary otrzymane od Boga.  Z tego powodu przyszliśmy tutaj do naszej świątyni. Wyrazem naszej wiary, miłości i ufności jest nie tylko „bycie na mszy”, ale pełne w niej uczestnictwo. Wspólnie będziemy Bogu dziękować za Jego Opatrzność nad światem i opiekę nad każdym z nas.
Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i jednocześnie wzywa nas do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. (więcej)
Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac konserwatorskich prowadzonych we wnętrzu  kościoła św. Bartłomieja przy ul. Toszeckiej. Prace odkrywkowe malowideł, które zostaną zakończone w przyszłym tygodniu, wskazują na XV wieczne pochodzenie prezbiterium i nawy kościoła.
List pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (więcej)

 

Ogłoszenia bieżące

♦ Zapraszamy dzisiaj na ostatni różaniec z wypominkami za zmarłych zalecanych o godz. 17:15.   
♦ W poniedziałek zapraszamy na godz. 18:00, na Mszę św. zbiorową za zmarłych. Po Mszy św. indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.  
♦ W poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie czynna zgodnie z planem.
♦ 1 listopada br. w 35. roku życia zginął w wypadku pracujący w Boliwii misjonarz naszej diecezji pochodzący z parafii Bożego Miłosierdzia śp. ks. Piotr Lewandowski. Trumna z Jego ciałem spocznie na Cmentarzu Lipowym.  Pogrzeb odbędzie się w kościele Chrystusa Króla w poniedziałek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie… (więcej)
♦ We wtorek o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.   
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Dzieci klas 3 SP mają obowiązek uczestniczenia w Mszach św. szkolnych w ramach przygotowania do przyjęcia I Komunii św. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych w środę od godz. 16:30. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla klas 6 i 7 SP.
♦ W czwartek o godz. 17:30 Nowenna do MBNP. W zakrystii składamy prośby do nowenny.  
♦ W piątek, 16 listopada, będziemy gościć ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego, który dokona poświęcenia nowej Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Życia Rodzinnego, znajdującej się w naszym Domu Parafialnym. 
♦ W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00 odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych.  
♦ W sobotę od godz. 17:00 okazja do Sakramentu Pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu.   
♦ W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich – ogłoszony przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na parafialne cele remontowe, a przed kościołem zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.  
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne.  
♦ W zakrystii dostępny jest kalendarz parafialny na 2019 rok oraz inne kalendarze i kartki świąteczne. Na początku grudnia będzie dostępna limitowana wersja kalendarza parafialnego.
Do wieczności odeszli:

+ Krzysztof Pysik l. 46

+ Eugeniusz Sapiński l. 93

+ Rodion Polański l. 83

                                                                                                       

            138Pieśń o ojczyźnie - Gliwice.jpg                                      

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W poniedziałki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa o godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00