17.11.2019

XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA


Podobny obraz
Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda  Eucharystia jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Chrystusa, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas nie jako sędzia, ale jako Zbawiciel. W oczekiwaniu na powrót Chrystusa, już dzisiaj stańmy przed Nim w postawie pokory i skruchy, aby dostąpić miłosierdzia, a kiedyś znaleźć się w Jego Królestwie.
W kościele jest obchodzony dzisiaj, ustanowiony przez papieża Franciszka – III Światowy Dzień Ubogich.  Papież przypomina nam, że Jezus, Król Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, osądzi nas z uczynków miłosierdzia oraz wskazuje, że  dopóki Łazarz leży u drzwi naszego domu…, nie może być sprawiedliwości ani też pokoju społecznego.   
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na parafialny fundusz remontowy. Przed kościołem comiesięczna zbiórka Caritas na pomoc ubogim w parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na niedzielne nieszpory. 
Ogłoszenia bieżące  
♦ Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się dla nich o  życie wieczne. Zapraszamy w poniedziałek o godz. 18:00 na Mszę św. zbiorowa za zmarłych zalecanych. Modlitewne intencje składamy w zakrystii.  
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych. Szczególnie zaś zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 16:30.    
♦ Zapraszamy dzieci naszej parafii do włączenie się w akcję pomocy dzieciom z Ośrodka Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Rusinowicach poprzez ofiarowanie kolorowych kartek papieru, bibuły,  kredek, mazaków i innych przyborów plastycznych. Zbiórka będzie prowadzona do przyszłej niedzieli. Następnie 26 listopada istnieje możliwość wyjazdu dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z opiekunem do Ośrodka w Rusinowicach. Zapisy na wyjazd w zakrystii kościoła.     
♦ W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. 
♦ W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 9:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chórzystów, dyrygentów i organistów naszej parafii, na którą serdecznie zapraszają członkowie chóru parafialnego Laudemus Mariam. 
♦ W piątek o godz. 20:00 zapraszamy młodzież na Mszę św. za bliskich zmarłych. Od godz. 19:30 adoracja i okazja do Sakramentu Pokuty.   
♦ W sobotę od godz. 17:00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź kończy się 5 min. przed rozpoczęciem Mszy św. wieczornej.  
♦ Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. W parafii Chrystusa Króla uroczystość odpustowa.     
♦ Od poniedziałku do soboty przed Mszą święta wieczorną zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji o godz. 17:00, a w środy od godz. 16:00.  
♦ W Kancelarii Parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na I kwartał 2020 roku. Nie ma już wolnych intencji mszalnych w tym roku.    
♦ KIK zaprasza na spotkanie w środę 20 listopada o godz. 18:30. Spotkanie odbędzie się w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach.   
♦ W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na 2020 rok.
♦ Parafia w dniach od 12 do 20 czerwca 2020 roku organizuje pielgrzymkę do krajów bałtyckich – Litwa, Łotwa, Estonia i Helsinki. Koszt wyjazdu: 330 euro 1100 zł. Zapisy w zakrystii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 października, w kościele po Mszy św. wieczornej. Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia 
♦ Dostępny jest najnowszy Gość Niedzielny w nowej cenie – 6 zł. Polecamy również dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i  intencje mszalne.  
Do wieczności odeszli:

+ Renata Elsner l. 92

+ Antoni Banachewicz l. 80

+ Ewa Talarowska l. 59

+ Leszek Pustelnik l. 41

                                                                                                                                                                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ogłoszenia stałe
♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ Od poniedziałku do soboty przed wieczorną Mszą Św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa o godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00