16.06.2019

UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ       


Podobny obraz
Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każde nasze działanie wszechmocy Pana Boga. W imię Trójcy Świętej rozpoczęliśmy tę ofiarę, trwajmy więc zawsze złączeni z Bogiem, który nas kocha, zbawia i uświęca.
Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na parafialny fundusz remontowy. Przed kościołem zbiórka na działalność charytatywną Caritas.  
Stowarzyszenie Kulturalne Pro – Scenium i Teatr A z Gliwic serdecznie zapraszają dzieci, dzisiaj o godz. 17:00, do Domu Parafialnego na spektakl „familijny” pt.: „Początek”. Spektakl prezentowany jest w ramach cyklu „Wiosenny Tea(tr)awnik Szobiszowicki”. Wstęp wolny. 

Ogłoszenia bieżące  

♦ Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17:30 oraz w niedziele o godz. 17:15. 
♦ W poniedziałek, 17 czerwca, przypada 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach. Szczegółowy program obchodów jest w gablotkach i stronach internetowych.    
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych zalecanych. Wypominki za zmarłych składamy w zakrystii kościoła.     
♦ W środę o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolna kończącą rok szkolny. Spowiedź dla dzieci przed wakacjami w środę od godz. 16:30.   
♦ W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Działkowców, jak co roku, prosimy do ofiarowania kwiatów na przyozdobienie ołtarzy. Kwiaty dostarczamy  do środy. Porządek Mszy św. jest następujący – godz. 6:30, 8:00, około 10:30 (po zakończeniu procesji) oraz o godz. 18:00.
Zarząd Dróg Miejskich ze względu na prace kanalizacyjne nie zgodził się na przejście procesji ul. Michałowskiego.
Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 8:00. Pójdziemy w tym roku wyjątkowo ulicami Bernardyńską, Owocową, Polną i Bernardyńską (powrót). Zapraszamy wszystkie dzieci, które będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii Świętej, a także dzieci które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. oraz dzieci, które chcą uświetnić naszą wspólną uroczystość przez sypanie kwiatów.
Dzieci obchodzące rocznicę I Komunii św. siadają w pierwszych ławkach. Zapraszamy również do udziału w procesji Bożego Ciała: Chór parafialny, Caritas, pozostałe wspólnoty parafialne, poczty sztandarowe, Ministrantów, Dzieci Maryi oraz wszystkich wiernych.  
♦ Rada Parafialna podjęła decyzję o udogodnieniu wjazdu do kościoła osobom niepełnosprawnym, które poruszają się na wózkach. W celu pozyskania odpowiedniej ilości środków finansowych i zaangażowania większej ilości parafian w to dzieło, chcemy zorganizować po raz kolejny festyn parafialny, który odbędzie w sobotę przed odpustem parafialnym. Wcześniej zaś pragniemy zaprosić do udziału w biesiadach integracyjnych, które będą odbywać się w drugie i czwarte niedziele lipca oraz sierpnia po Mszach Świętych o godz. 8:00, 9:30, 11:00 w ogrodzie parafialnym. W czasie wspólnych spotkań będziemy częstować kawą i ciastem oraz damy możliwość nabycia pamiątkowego srebrnego medalika z św. Bartłomiejem – patronem naszej parafii. Dochód z oferowanych ciast, pamiątkowych medalików jak również z festynu, będzie przeznaczony na budowę profesjonalnego podjazdu. Zapraszamy do licznego udziału w biesiadach. Pokażmy jak bardzo nam zależy na pomocy osobom niepełnosprawnym. 
♦ Na pierwszą biesiadę integracyjną zapraszamy już w Boże Ciało po Mszy św. o godz. 10:30.
♦ Ze względu na oktawę Bożego Ciała, Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych dla wszystkich przebywających na terenie diecezji. 
♦ Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła codziennie w ramach Mszy św. wieczornej.
♦ Ze względu na brak wystarczającego zainteresowania autokar, który miał jechać na pielgrzymkę mężczyzn do Częstochowy w ramach „Oblężenia Jasnej Góry” dnia 22 czerwca, zostaje odwołany. Osoby które mimo wszystko chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o kontakt z o. Tomaszem z Par. Podwyższenia Krzyża św.   
♦ Parafia Podwyższenia Krzyża Św. informuje, że 22 czerwca przypada 5 rocznica Koronacji Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy koronami papieskimi. Z tej okazji o godz. 19:30 w Sanktuarium MBNP w Gliwicach przy ul. Daszyńskiego odbędzie się koncert zespołu “śpiewających kapłanów” – Servi Domini Cantores. Natomiast uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Kopca, zostanie odprawiona 27 czerwca w Uroczystość MBNP, o godz. 18:30. Serdecznie zapraszają Redemptoryści. 
♦ Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Raymondem Naderem z Libanu, stygmatykiem oraz założycielem wspólnoty „Rodzina św. Charbela”. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.       
♦ Parafia organizuje w dniach od 30 września do 7 października pielgrzymkę po Sanktuariach Chorwacji. Więcej informacji na stronie internetowej i w gablotkach.
♦ Dekretem ks. biskupa Jana Kopca, po 4 latach posługi w naszej parafii, został odwołany ks. Krzysztof Misiuda i ustanowiony dyrektorem Diecezjalnego Ośrodka Formacyjnego LSO w Nędzy. Oficjalne pożegnanie ks. Krzysztofa nastąpi na sumie odpustowej ku czci św. Bartłomieja w ostatnią niedzielę sierpnia. Ks. Krzysztofowi dziękujemy za dotychczasową posługę w naszej parafii.
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Polecamy Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Informator parafialny i wiele innych czasopism.

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W poniedziałki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa o godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00