20.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  


♦ Bóg wychodzi naprzeciw człowiekowi. W Księgi Hioba dowiemy się, że tylko Bóg jest jedynym Panem i Stwórcą wszystkiego, co istnieje. W drugim czytaniu będziemy uczestnikami nowego stworzenia, nowej relacji człowieka z Bogiem, ta nowa komunia ze Stwórcą, została zapoczątkowana przez Jezusa Chrystusa, który przez Swą ofiarę na krzyżu pojednał ludzkość z sobą i z Ojcem. W Ewangelii, Chrystus oczekuje od nas bezgranicznego zaufania i oddania się tylko Jemu, bo tylko On jest wstanie przemienić i uciszyć ludzkie serca.       
♦ Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:15 na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
♦ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na prace prowadzone przy kościele. Przed kościołem zbiórka na działalność charytatywną Caritas. Bóg zapłać za składane ofiary i wpłaty dokonywane na konto parafii.
♦ Dzisiaj przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. wprowadzona w związku z pandemią koronawirusa. [więcej] 
♦ Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam parafian do udziału w naszej wspólnotowej modlitwie.            
♦ W środę obchodzimy Dzień Ojca. W szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.  
♦ W środę o godz. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą nauczycieli, pedagogów, pracowników szkół, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, zwieńczoną dobrymi wynikami.     
♦ W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał również Jezusa jako Baranka Bożego.    
♦ W czwartek o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe z modlitwą do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. 
♦ W czwartek o godz. 18:45 Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.  
♦ W sobotę od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. 
♦ Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami epidemicznymi w kościołach może być zajęte do 50 % miejsc. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Przypominamy jednak o zachowaniu dystansu społecznego przy zajmowaniu miejsc w ławkach oraz przy przystępowaniu do Komunii św. Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do kościoła. Informujemy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni kościoła. Informujemy, że ławki, konfesjonały, klamki i koszyki do zbierania kolekty są na bieżąco dezynfekowane.
♦ Informujemy, że tegoroczna Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w formie zbliżonej do tej sprzed pandemii w terminie od 19 do 21 sierpnia. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. 
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer: Gościa Niedzielnego oraz nasz informator parafialny Głos Św. Bartłomieja, w którym zamieszczono najważniejsze informacje i ogłoszenia z życia parafii.

 

Do wieczności odeszli:
+ Henryk Glaza l. 78, + Alexander Schulz l. 67
                                                                                                                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla:
            ♦ I czwartek miesiąca – w intencji osób niemogących z różnych powodów przyjmować Komunii Świętej (np. żyjących w związkach niesakramentalnych)
            ♦ II czwartek miesiąca – w intencji małżonków sakramentalnych
            ♦ III czwartek miesiąca – w intencji wdów, wdowców i osób porzuconych (związanych sakramentem, ale żyjących osobno)
            ♦ IV czwartek miesiąca – w intencji osób stanu wolnego (panien, kawalerów)
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: (SPOTKANIA ZAWIESZONE)
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00