14 – 21.01.2018

II NIEDZIELA  ZWYKŁA


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.
Okruchy z ambony

Ogłoszenia bieżące

♦ Zapraszamy serdecznie wszystkich dzisiaj na godzinę 17:00, na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Huty Łabędy S.A. pod dyrekcją Damiana Kciuka. 
♦ Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Za tydzień kolekta na bieżące prace modernizacyjne prowadzone przy domu parafialnym i kościele, a przed kościołem comiesięczna zbiórka na Caritas parafii.
♦ Trwają odwiedziny kolędowe. Porządek kolędy jest umieszczony w gablotkachZnalezione obrazy dla zapytania kolęda oraz na naszej stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się o godz. 15:30, w soboty o godz. 10:00, w niedziele o godz. 14:30. Niech nasze spotkania przyniosą Boże i potrzebne łaski dla wszystkich rodzin otwartych na wspólną modlitwę. Tradycyjnie składane, dobrowolne ofiary z racji kolędy są podziękowaniem za całoroczną pracę  i zostaną przeznaczone na prace prowadzone przy kościele, plebanii, domu parafialnym i ogrodzeniu starego kościoła św. Bartłomieja. Serdeczne Bóg zapłać PLAN KOLĘDY
 ♦ Jeżeli przez ostatnie dwa lata nie było u Państwa odwiedzin duszpasterskich lub jesteście nowymi mieszkańcami w parafii – prosimy o złożenie w zakrystii zaproszenia na kolędę z adresem i numerem telefonu.
♦ W czasie kolędy Kancelaria Parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz.: od 9:00 do 10:30
♦ We wtorek o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna.
Podobny obraz
♦ W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co   w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Z tej okazji zostanie odprawione nabożeństwo ekumeniczne w niedzielę, 21 stycznia o godz. 15:30, w Gliwickiej Katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Jana Kopca z udziałem duszpasterzy i wiernych Parafii Ewangelicko-Augsburskiej i Ewangelicko-Metodystycznej w Gliwicach.
♦ W piątek na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła. Chcemy także serdecznie podziękowań wszystkim, którzy zadbali o czystość naszej świątyni przed dzisiejszą niedzielę.
♦ Odwiedziny chorych ze względu na kolędę odbędą się dopiero w I sobotę lutego.
♦ Dnia 27 stycznia Parafia organizuje Bal Charytatywny na Stadionie Piasta Gliwice. Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na pomoc w leczeniu chorych dzieci naszej Parafii. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Więcej informacji u ks. Krzysztofa Misiudy naszego ks. wikarego.
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Ministranci rozprowadzają kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja.
♦ Powołany przez Konferencję Episkopatu Polski Portal OPOKA serdecznie zaprasza do Gliwic na spotkanie kolędowe w dniu, 21 stycznia (niedziela) w kościele św. Jana Chrzciciela w Żernikach o  godz. 15:00, na którym usłyszymy niezwykłe pieśni związane z Bożym Narodzeniem, w  wykonaniu Chóru Mieszanego KLASTER. Zapraszamy naszych obecnych i przyszłych przyjaciół, sympatyków oraz każdego zainteresowanego, do wysłuchania kolęd, nie tylko tych znanych polskich, lecz także francuskich, rosyjskich czy  angielskich. Przyjdźcie z rodzinami, znajomymi, przyjaciółmi i spędźmy wspólnie ten  czas.
W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Krystyna Nowara l. 86

+ Józef Drozdowski l. 73

 

                                                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Znalezione obrazy dla zapytania uchodźcy i migranci

Miłosierny Boże, spraw, aby uchodźcy i migranci, 

pozbawieni domu, rodziny

i wszystkiego, co znajome, 

doświadczali Twej pełnej miłości obecności. 

Ogrzej zwłaszcza serca młodych, starych i tych, 

którzy są wśród nich najsłabsi.

Spraw, aby czuli, że towarzyszysz im,

tak jak towarzyszyłeś Jezusowi, Maryi i Józefowi

w wygnaniu do Egiptu. 

Prowadź ich do nowego domu i nowej nadziei,

tak jak prowadziłeś Świętą Rodzinę.

Otwórz nasze serca, byśmy przyjęli ich

jak nasze siostry i naszych braci,

w twarzach których widzimy  Twego Syna, Jezusa.  

Amen.

 

 

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ We wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:30 
            ♦ Oaza – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – soboty godz. 9:00 (poza I sobotą m-ca)
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00