16 – 23.09.2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 


Podobny obrazPytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne:  za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo. Dzisiaj także rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania.
Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach. Gościmy w naszej wspólnocie ks. proboszcza Mariana Krojenkę, z Zabrza – Grzybowic, który wygłosi do nas słowo i zwróci się z prośbą o wsparcie materialne budowy kościoła w tamtejszej parafii.

Ogłoszenia bieżące

♦ W poniedziałek o godz. 18:00 sprawowana jest msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Po wieczornej Mszy św. indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, do godz. 20:00.
♦ W poniedziałek, 17 września, przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
♦ We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży.
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Dzieci klas 3 SP mają obowiązek uczestniczenia w Mszach szkolnych w ramach przygotowania do przyjęcia I Komunii św. Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od godz. 16:30.  
♦ W czwartek o godz. 17:30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
♦ Sobota w naszej parafii jest dniem Sakramentu Pokuty oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w tym dniu, w  godz. 17:00 do 18:00. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed Mszą św.
♦ Teatr Miejski w Gliwicach, Rada Miasta Gliwice, Muzeum w Gliwicach we współpracy z naszą parafią  zapraszają 30 września (niedziela) na koncert pod tytułem „Kultura i duchowość”. Wykonawcami będzie zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia), który od wielu lat z sukcesem propaguje muzykę chrześcijańską w naszym kraju. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na cel charytatywny jakim jest rozbudowa gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Koncert odbędzie się w naszym kościele o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny. W tym dniu nie będzie niedzielnej mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
♦ Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas 3 SP, które rozpoczynają swoje przygotowanie do I Komunii Świętej odbędzie się w środę, 26 września, w kościele po Mszy św. szkolnej.
♦ Chór parafialny serdecznie zaprasza Panie oraz Panów, którzy pragną swoim śpiewem upiększyć liturgię oraz rozwijać swoje zdolności muzyczne. Nie jest konieczna znajomość nut, lecz chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Próby odbywają się w Domu Parafialnym w poniedziałki o godz. 19:30 i w czwartki po nowennie i Mszy św. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia również swoim bliskim i znajomym.
♦ W sobotę, 22 września, w Rudach odbędzie się Spotkanie Młodzieży naszej Diecezji.  W przeddzień, w piątek 21 września, o godz. 23:00 w kościele katedralnym rozpocznie się nabożeństwo uwielbienia. Natomiast o północy wyruszy nocna Pielgrzymka do Sanktuarium w Rudach. Szczegóły i zapisy przez stronę internetową Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Gliwickiej: www.ddmgliwice.pl                             
♦ W kancelarii parafialnej są przyjmowane intencje mszalne na ostatni kwartał tego roku. 
♦ Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy organizowany za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego „ORBI” do Ziemi Świętej od 21 –  28 marca 2019 – cena ok. 480 USD + 1940 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.   (więcej)
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne.                                                                                                                                                           

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ W poniedziałki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00