15.07.2018

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 


Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy uzupełnianiu płotków śniegowych na dachu kościoła. Przed kościołem, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, zbiórka na Caritas parafialny. Bóg zapłać za składane ofiary!

Ogłoszenia bieżące

W czasie wakacji Kancelaria Parafialna będzie czynna w następujących godzinach:

  • poniedziałki i środy od godz. 16:00 do 17:00

  • wtorki i czwartki od godz. 9:00 do 10:00

  • piątki od godz. 18:45 do 19:45 (sprawy ślubne)

 Wakacyjny porządek nabożeństw – w tygodniu i w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. W czasie wakacji, w środy wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18:00. W zabytkowym kościele św. Bartłomieja przy ul. Toszeckiej w czasie wakacji Msze św. tylko w niedziele o godz. 20:00.

♦ W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 w naszym ogrodzie parafialnym kolejna biesiada integracyjna. W czasie spotkań polecamy kawę i ciasto. Będzie można także nabywać cegiełki w cenie 100 lub 200 zł. Każdy kto zakupi cegiełkę bierze udział w losowaniu pielgrzymki do Włoch lub Ziemi Świętej. Losowanie odbędzie się w czasie festynu przed odpustem parafialnym. Nowością jest możliwość nabywania „kamyczków” w cenie 25 i 50 zł. To specjalny wkład w prace prowadzone przy naszej grocie. Dochód ze sprzedaży ciast, jak również z festynu i sprzedaży cegiełek, „kamyczków” będzie przeznaczony na odrestaurowanie naszej Groty Maryjnej. Na konto parafialne można również przekazywać środki z zaznaczeniem – Grota Maryjna. Dziękujemy wszystkim za już dokonane wpłaty. Do tej pory udało się nam zebrać 9.500 zł. Bóg zapłać!
♦ Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych zalecanych. Kartki z wypisanymi zmarłymi składamy w zakrystii.
♦ We wtorek indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
♦ Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Św.
♦ Parafia ma zamiar organizować dwa wyjazdy pielgrzymkowe:
            ♦ w połowie września do Włoch – 7 noclegów cena 250 EUR + 940 PLN.  (więcej) 
            ♦ do Ziemi Świętej  od 21 –  28 marca 2019 – cena ok. 480 USD + 1940 zł.  (więcej)
Informacje pielgrzymkowe oraz zapisy w zakrystii bądź w kancelarii. 
Osoby zapisane na pielgrzymkę do Włoch, które nie były obecne na spotkaniu z przedstawicielami Biura Pielgrzymkowego proszone są o pilny kontakt z ks. Mariuszem w celu ustalenia uczestnictwa w pielgrzymce.
♦ Zapraszamy również na www.facebook.com/swBartlomiejGliwice/ 
♦ Informujemy, że tegoroczna Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w terminie od 16 do 19 sierpnia. Zapisy rozpoczną się z początkiem sierpnia.
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne. 
W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Henryka Goch l. 74
+ Danuta Kohlbek l. 82
+ Edward Mieczkowski l. 84
+ Jan Stefański l. 64

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                                                                                                                            

 

132Plakat 2018.jpg

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ We wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – soboty godz. 9:00 (poza I sobotą m-ca)
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00