24.10.2021

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 


♦ Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby razem z Nim złożyć nasze życie na ołtarzu, wierząc, że tylko moc Bożej miłości, może przemienić naszą szarą codzienność w jutrzenkę życia. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.     
♦ Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na działalność misyjną kościoła. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc działalność charytatywną Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę oraz za wpłaty dokonywane na konto parafii.  
♦ Kończy się październik – miesiąc różańca. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele sprawowane są o godz. 17:15. W środy różaniec po Mszy świętej szkolnej.     
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 sprawowana jest Msza Święta za zmarłych zalecanych. Wypominki prosimy składać w zakrystii.  
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii Świętej. W środę, 3 listopada, w Domu Parafialnym odbędzie się przymiarka strojów pierwszokomunijnych. Zapraszamy dzieci ze SP 20 o godz. 16:00, ze SP 7 o godz. 16:30 i ze SP 4 oraz innych szkół o godz. 17:00. Dzieci przychodzą z pełnoletnim opiekunem.  
♦ W czwartek modlitwa różańcowa połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Modlitewne intencje składamy przed nowenną w zakrystii. 
♦ W czwartek o godz. 18:45 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego    
W czwartek o godz.  20:00 w Domu Parafialnym spotkanie dla starszej młodzieży (studiującej i pracującej). Temat spotkania: Po co w Kościele kult świętych?  
♦ W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.   
♦ Nabożeństwo ku czci Świętych dla młodzieży odbędzie się w kościele Wszystkich Świętych w niedzielę, 31 października o godz. 20:30.
♦ Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 16:00.
O godz. 14:00 na Cmentarz św. Wojciecha wspólnie z parafiami MB Kochawińskiej i Miłosierdzia Bożego, odprawimy nabożeństwo za zmarłych. Po nabożeństwie około godz. 15:00 w kaplicy cmentarnej będzie sprawowana Msza św. za zmarłych zalecanych. O godz. 19:00 na cmentarzu Droga Krzyżowa z modlitwą za zmarłych.  
♦ We wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 6:30, 8:00 i 18:00. Na cmentarzu w kaplicy sprawowane będą Msze św. za zmarłych zalecanych o godz. 10:00, 12:00, 16:00 oraz 19:00. Wypominki do Mszy św. za zmarłych można składać w zakrystii kościoła bądź na cmentarzu w kaplicy bezpośrednio przed Mszą świętą.  
♦ Od 30 października do 1 listopada w godz. od 9:00 do 17:00 na gliwickich cmentarzach prowadzona będzie przez wolontariuszy kwesta na rozbudowę i modernizację Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Tegoroczna Kwesta z powodu pandemii odbędzie się z zachowaniem należytych środków ochronnych. 
♦ Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki do różańca za zmarłych. Karty wypominkowe są wyłożone na stolikach prasowych. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. 
♦Wszystkich ceniących sobie modlitwę różańcową serdecznie zapraszamy do Wspólnoty Żywego Różańca. Zapisy do wspólnoty, do końca października w zakrystii po każdej Mszy świętej.
♦ W Kancelarii Parafialnej można składać intencje mszalne na grudzień tego roku oraz na pierwszy kwartał 2022 roku.
♦ Fundacja Inicjatywa MISSIO zaprasza na Górę Modlitwy, czyli 8 godzin uwielbienia i medytacji Słowa Bożego. Góra Modlitwy odbędzie się w sobotę 30 października o godz. 10:00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach. 
♦ Od 7 listopada 2021 w kościele św. Alberta Wielkiego (parafia św. Michała Archanioła przy ul. B. Krzywoustego) sprawowana będzie w każdą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. w języku angielskim. 
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowszy Gość Niedzielny przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. W Małym Gościu komiks opowiadający poruszającą historię życia ks. Jana Machy, który w listopadzie zostanie ogłoszony błogosławionym. W informatorze parafialnym Głos św. Bartłomieja, zamieszczono najważniejsze informacji i ogłoszenia z życia parafii. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2022 rok. 
♦ Wychodząc z kościoła możemy nabyć znicze Caritas wspomagając przez to działalność pomocową  organizacji.  
Do wieczności odeszli: + Andrzej Łangowski l. 69, + Andrzej Philipp l. 55.   
 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją darowizna na cele kultu religijnegodają możliwość odliczenia:
dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

 

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: 
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, środy godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00