20 – 27.05.2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. 
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy kościele. Bóg zapłać za Waszą ofiarność! 
Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępują dzieci z Szkoły Podstawowej nr 20. Dziękujemy osobom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą uroczystość I Komunii. 
Dzisiaj, wyjątkowo o godz.15:00, w naszym kościele zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo majowe z udziałem chóru parafii św. Gerarda w Starych Gliwicach, Zespołu Młodzieżowego parafii św. Jana Chrzciciela w Żernikach oraz naszego chóru parafialnego Laudemus Mariam. Serdecznie wszystkich zapraszamy na nabożeństwo. 

 

Ogłoszenia bieżące
♦ Zachęcamy, by radosny obchód dzisiejszej uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozszerzyć na jutro. W poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. 
♦ Od poniedziałku do piątku dla dzieci pierwszokomunijnych z Szkoły Podstawowej nr 20 trwać będzie tzw. „Biały Tydzień”. Dzieci przychodzą codziennie na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Mszę św. w swoich strojach pierwszokomunijnych (z wyjątkiem środy – wtedy dzieci przychodzą na Mszę św. szkolną o godz. 17:00). Rodziców prosimy, aby wraz z dziećmi pielęgnowały tę piękną tradycję. 
♦ W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych zmarłych zalecanych o godz. 18:00.
♦ W każdy wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
♦ W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z tej okazji zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17:30 w intencji świętości kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza powołania z naszych rodzin. 
♦ W piątek wyjątkowo o godz. 10:30 zapraszamy na spotkanie, na plebanii wszystkich sprzątających regularnie nasz kościół. 
♦ W sobotę obchodzimy Dzień Matki zapraszamy na nabożeństwo w intencji naszych mam o godz. 17:30. Wszystkim mamom z okazji zbliżającego się święta składamy najserdeczniejsze życzenia – niech Maryja Matka ma Was w swojej macierzyńskiej opiece. 
♦ W niedzielę 27 maja obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. W tym też dniu odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich – zapisy dziś w zakrystii. 
♦ Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci, które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej odbędzie się 31 maja w Boże Ciało na Mszy św. połączonej z procesją o godz. 8:00.  
♦ Wraz z Radą Parafialną zamierzamy odrestaurować naszą Grotę Maryjną. W tym celu pozyskania odpowiedniej ilości środków chcemy zorganizować festyn parafialny, który odbędzie w sobotę przed odpustem parafialnym w sierpniu. Wcześniej zaś pragniemy zaprosić do udziału w biesiadach integrujących naszą wspólnotę parafialną, które będą odbywać się w II i IV niedziele czerwca, lipca oraz sierpnia po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 w naszym ogrodzie parafialnym. W czasie wspólnych spotkań będzie można napić się kawy i zjeść dobre ciasto, a także zakupić cegiełki w cenie 100 lub 200 zł. Każdy kto zakupi cegiełkę weźmie udział w losowaniu pielgrzymki do Włoch lub Ziemi Świętej. Dochód ze sprzedaży ciast, jak również z festynu i sprzedaży cegiełek, będzie przeznaczony na odrestaurowanie Groty Maryjnej. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa wszystkich chętnych. Na konto parafialne można również przekazywać środki z zaznaczeniem – Grota Maryjna. 
♦ W tym roku Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami – Bernardyńską, Michałowskiego oraz Polną. Prosimy udekorować okna naszych domostw. Ołtarze w tym roku przygotowują: Caritas, Siostry Jadwiżanki i Rada Parafialna. Już dziś pragniemy podziękować za waszą troskę o wspólne dobro.   
♦ Intencje mszalne na III kwartał 2018 roku można zamawiać w Kancelarii Parafialnej.
♦ Parafia ma zamiar organizować dwa wyjazdy pielgrzymkowe:
            ♦ w połowie września do Włoch – 7 noclegów cena 250 EUR + 940 PLN (więcej)
            ♦ w marcu 2019 do Ziemi Świętej wstępna cena 460 USD + 1900 PLN.(więcej)
Informacje pielgrzymkowe oraz zapisy w zakrystii bądź w kancelarii.
♦ Dyrekcja VII Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Orląt Śląskich informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 otwiera klasę humanistyczną z elementami dziennikarstwa oraz klasę matematyczno – przyrodniczą z innowacją pedagogiczną „Elementy biotechnologii”.
♦ Małżonkowie, którzy w tym roku obchodzą Złoty Jubileusz Małżeństwa, a chcieliby wziąć udział w uroczystościach diecezjalnych tej uroczystości, w kościele katedralnym z udziałem księdza biskupa, proszeni są o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej. 
♦ Zapraszamy również na www.facebook.com/swBartlomiejGliwice/ 
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy bocznym wyjściu. Dostępne są m.in. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec i wiele innych czasopism religijnych. Polecamy kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i intencje mszalne. 

 

W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł:

+ Franciszek Zabuga l.71

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                                                                                                                                                            

Ogłoszenia stałe

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
♦ We wtorki po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00 – indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – piątki o godz. 20:00 (w parzyste tygodnie roku)
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – soboty godz. 9:00 (poza I sobotą m-ca)
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00