13.10.2019

XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA


Znalezione obrazy dla zapytania Łk 17,11-19
Zgromadzeni na Eucharystii, przyzywamy naszego Pana w modlitwie, prosząc, aby ulitował się nad  nami i oczyścił z grzechów. Dziękujmy również i wychwalajmy naszego Pana za dar miłości i przebaczenie, jakiego Bóg udziela grzesznikom. Bądźmy zawsze wdzięczni za wszystko, bo wiele wspaniałych darów otrzymujemy od Boga. Tak wiele Bóg nam daje, a tak mało jest tych, którzy to dostrzegają i Bogu dziękują. Słuchając dzisiejszego słowa Bożego przyjmij postawę Samarytanina, który otrzymał dar i wrócił do Chrystusa, by mu podziękować.
W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie, chodźmy! Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek na cele fundacji. 
Zapraszamy dziś o godz.17:00 na Nabożeństwo fatimskie.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Ogłoszenia bieżące  
♦ W zakrystii można nabywać nagrobne znicze Caritas w cenie – 3 zł.  Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczany jest na dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach. 
♦ Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17:15. W środę różaniec po Mszy św. szkolnej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.  
♦ Od poniedziałku w Kancelarii Parafialnej można składać intencje mszalne na I kwartał 2020 roku.   
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 sprawowana jest Msza św. zbiorowa za zmarłych. Modlitewne intencje składamy w zakrystii. 
♦ Od poniedziałku do soboty zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą święta wieczorną. Początek adoracji godz. 17:00, w środy od godz. 16:00. 
♦ W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Obejmijmy swoją modlitwą nauczycieli i pracowników oświaty. 
♦ We wtorek serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego.   
♦ W środę, 16 października, przypada wspomnienie św. Jadwigi, patronki Śląska oraz sióstr posługujących w naszej parafii. Pamiętajmy o naszych siostrach w modlitwie.  
♦ W środę o godz. 17:00 Msza św. szkolna. Szczególnie zapraszamy dzieci  przygotowujące się do I Komunii świętej. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży w środę od godz. 16:30. 
♦ Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w piątek w dniu ich patrona, św. Łukasza.  
♦  W sobotę, jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, istnieje możliwość zwiedzenia wieży kościoła. Planowane wejścia o godz. 11:00 i 12:00. Zapisy w zakrystii. 
♦ W sobotę od godz. 17:00 okazja do sakramentu pokuty.  
♦ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. „Ochrzczeni i posłani”, to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji. 
♦ W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na działalność charytatywną Caritas.  
♦ W niedzielę, 20 października o godz. 17:15, będzie możliwość wstąpienia do modlitewnej grupy GROM. Grupa Razem Ogarniająca Modlitwą szerzy kult Bożego Miłosierdzia przez codzienną modlitwę na koronce oraz uczynki miłosierdzia. Szczegółowe informacje u ks. Krystiana i na stronie internetowej grom-milosierdzie.pl. 
♦ W zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej można składać wypominki za naszych zmarłych. Przez pierwsze dni listopada będziemy modlili się za naszych zmarłych zalecanych na modlitwie różańcowej oraz na Mszach Świętych, które będą sprawowane w kaplicy cmentarnej – 1 listopada o godz. 15:00 (po nabożeństwie za naszych zmarłych, które tradycyjnie rozpocznie się o godz. 14:00) oraz 2 listopada o godz. 10:00, 12:00, 16:00 oraz 19:00. 
♦ Katolickie Stowarzyszenie „Civits Christiana” zaprasza na III Dni Kultury Chrześcijańskiej w dniach od 13 do 20 października. Program spotkań zamieszczono w gablotce. Na zakończenie spotkań zapraszamy do kościoła św. Anny w Łabędach na koncert charytatywny zespołu Deus Meus. Pochód z koncertu przeznaczony będzie na budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.    
♦ Zapraszamy młodzież na wyjazd na narty w terminie od 11 do 18 stycznia 2020 roku w Alpy Włoskie. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.  
♦ W przyszłym roku, w terminie 22 – 30 czerwca, parafia planuje zorganizować wyjazd pielgrzymkowy po krajach bałtyckich – Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej
♦ Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza na kolejną edycję spotkań „Powrót i odnowa” dla kobiet borykających się z konsekwencjami aborcji. Szczegóły na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Gliwickiej: dorodzin.pl 
♦ Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do przeżycia weekendowych rekolekcji w duchu dialogu, które odbędą się 15 – 17 listopada w Domu Rekolekcyjnym w Zabrzu Biskupicach. Szczegóły na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Gliwickiej: dorodzin.pl    
♦ Dostępny jest najnowszy Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Polecamy również kolejny numer naszego informatora parafialnego – Głos św. Bartłomieja, w którym zamieszczono ogłoszenia parafialne i  intencje mszalne.
Do wieczności odeszli:

+ Zygmunt Ziemiański l.68, + Lech Zabolewicz l.61, + Emilia Strzała l.93, + Henryk Złotek l.61

                                                                                                                                                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ogłoszenia stałe
♦ W poniedziałki o godz. 18:00 msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ Od poniedziałku do soboty przed wieczorną Mszą Św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W pozostałe dni okazja do spowiedzi – 15 min. przed mszą św.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych:
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, czwartki godz. 19:00 
            ♦ Grupa biblijna – piątki godz. 19:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – II sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – środa o godz. 18:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00