♦ Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.  
♦ Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30, w niedziele o godz. 17:15.        
♦ Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu organów. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka na działalność charytatywną Caritas.  
♦ Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.     
♦ We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.        
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą za zmarłych zalecanych. Modlitewne intencje składamy w zakrystii kościoła.  
♦ W środę o godz. 17:00 zapraszamy na Mszę Świętą szkolną wszystkie dzieci. Przed oraz po Mszy św. w Domu Parafialnym będzie można odebrać zdjęcia i filmy z tegorocznej uroczystości I Komunii św.   
♦ W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać będziemy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych będziemy prosić o łaskę życia wiecznego.    
♦ W czwartek o godz. 18:45 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. 
♦ W piątek, 27 maja, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.   
♦ W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty. 
♦ W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 
♦ W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.  
♦ W sobotę, 4 czerwca, organizowany jest wyjazd członków wspólnoty Róż Różańcowych do Częstochowy na X Ogólnopolską Pielgrzymkę, Żywego Różańca pod hasłem: ,,Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Program pielgrzymki dostępny na plakatach w gablotkach. Osoby zainteresowane wyjazdem  mogą się zapisywać w zakrystii, po każdej Mszy św., do niedzieli 29 maja.
♦ Wspólnoty Odnowy diecezji gliwickiej serdecznie zapraszają na letnie rekolekcje „Jezus Żyje!”. Rekolekcje odbywają się w lipcu na Górze Św. Anny. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej: rekolekcje-jezuszyje.pl
♦ Od 5 do 12 czerwca będziemy przeżywać w parafii misje. Myślą przewodnią misji są słowa zaczerpnięte z  Ewangelii św. Jana: „Panie, do kogóż pójdziemy?”. Misje poprowadzi ks. Robert Więcek SJ.
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W informatorze parafialnym Głos Św. Bartłomieja, zamieszczono najważniejsze informacje i ogłoszenia z życia parafii.
Do wieczności odeszli: 
 + Józef Wilczyński l. 72, + Marian Gawenda l. 72, Dorota Pilarz l. 77. 
                               Módlmy się za ofiary wojny w Ukrainie. 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
                                                 

 

♦ Serdeczne Bóg zapłać za zamawiane intencje mszalne i składane ofiary. Dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię, za dokonywane przelewy na konto parafii i składane ofiary na pokrycie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem parafii.  
♦ Wpłaty opatrzone adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia:
– dla firm: Ustawa o podatku dochodowym osób prawnych (z dnia 15 lutego 1992 r. Dz.U.Z. 2000 r. Nr 54, poz. 54 z późn. zm.) – art. 18 ust. 1 pkt. 1 – można odliczyć 10% dochodu. (wiecej)
– dla osób prywatnych: Ustawa o podatku dochodowym osób fizycznych (z dnia 26 lipca 1991 r. Dz. U.Z. 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) – art. 26 ust. 1 pkt. 9 – można odliczyć 6% dochodu. (więcej)

Ogłoszenia stałe:

♦ W poniedziałki o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Gorąco zachęcamy do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
♦ We wtorki Parafialny Zespół Caritas przyjmuje zainteresowanych w godz. 14:00 – 16:00.
♦ We wtorki o godz. 17:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
♦ W środy o godz. 8:30, po zakończonej Mszy św. – nabożeństwo do św. Józefa.
♦ Od poniedziałku do piątku o godz. 7:30 – Różaniec, w soboty  o godz. 7:30 – Godzinki ku czci NMP 
♦ W czwartki godz. 18:45 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
♦ Spowiedź przed  ranną Mszą św. od godz. 7:45. Spowiedź przed wieczorną Mszą św. od godz. 17:45. 
♦ W soboty od godz. 17:00 do godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
♦ Spotkania wspólnot i grup parafialnych: 
            ♦ Chór parafialny – poniedziałki, środy godz. 19:00 
            ♦ Spotkanie młodych – piątki godz. 20:00         
            ♦ Schola męska – wtorki o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota AA – środy o godz. 18:30
            ♦ Parafialny Zespół Caritas – wtorki godz. 14:00 – 16:00
            ♦ Bractwo Eucharystyczne – I piątek o godz. 19:00
            ♦ Wspólnota Taizé – III piątek miesiąca o godz. 20:00
            ♦ Róże Różańcowe – ostatnia sobota miesiąca o godz. 8:30
            ♦ Dzieci Maryi – soboty o godz. 11:00
            ♦ Kandydaci, Ministranci i Lektorzy – sobota o godz. 10:00 
            ♦ Schola dziecięca – niedziele o godz. 10:00