♦ Każdego dnia powinniśmy być przygotowani na spotkanie z naszym Przyjacielem – Jezusem Chrystusem, który przez ofiarę na drzewie krzyża obmył każdy ludzki grzech swoją Krwią i w ten sposób przygotował nam miejsce na Uczcie w Królestwie Niebieskim. Przedsmakiem Uczty w niebie jest Ofiara Eucharystyczna, w której uczestniczymy. Niech nasza modlitwa na tej Mszy Świętej będzie wspólnym dziękczynieniem Bogu za Ofiarę Jezusa, która przyniosła całej ludzkości zbawienie. 
♦ Po Mszach św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 w naszym ogrodzie parafialnym odbędzie się biesiada integracyjna, na którą serdecznie zapraszamy. W czasie spotkania polecamy kawę i ciasto. Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli swoje wypieki. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na remont naszych kościelnych organów.   
♦ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów wymiany okien w Domu Parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel. 
♦ Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę, pod dach swoich mieszkań przyjęli pielgrzymów Pielgrzymki Rybnickiej zmierzających na Jasną Górę.
♦ Wakacyjny porządek Mszy świętych – w tygodniu i w niedziele nie ma Mszy świętych o godz. 6:30. W środy wieczorem Msza Święta sprawowana będzie o godz. 18:00.  
             W czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:
  • poniedziałki i środy od godz. 16:00 do 17:00
  • wtorki i czwartki od godz. 9:00 do 10:00
  • piątki od godz. 18:45 do 19:45 (sprawy ślubne)
♦ W poniedziałek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą zbiorową za zmarłych zalecanych. Po Mszy świętej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.     
We wtorki o godz. 17:45 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Szafarzy i Bractwo Najświętszego Sakramentu.  
♦ W czwartek o godz. 17:30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy o składaniu naszych próśb i  podziękowań w zakrystii.
♦ W sobotę od godz. 17:00 do 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
♦ W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. rannej około godz. 8:30. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie różańcowej przez ręce Maryi wypraszać pokój i Boże dary dla nas i całego świata.  
Zapraszamy do udziału w 376. Gliwickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się od 18 do 20 sierpnia br. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej pielgrzymki: www.gliwicka.com 
♦Rada Parafialna we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach projektu: „Aktywnie dla Gliwic” przygotowuje się do festynu parafialnego, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia. W programie festynu wiele atrakcji. Polecamy warsztaty kreatywne dla dzieci, animacje taneczne, gry i zabawy sprawnościowe, spotkania z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej,  Policji i „Sznupkiem” – maskotką Śląskiej Policji. W czasie festynu odbędzie się również znakowanie rowerów, pokaz radiowozu i pojazdu straży pożarnej. Tradycyjnie polecamy ciasto, potrawy z grilla i wiele innych atrakcji.
♦ Zamówione w czasie misji parafialnych obrazy Jezusa Miłosiernego są do odebrania w zakrystii. 
♦ W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii diakona posługującego w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Rusinowicach. Diakon przybliży nam funkcjonowanie ośrodka. Przez sprzedaż ośrodkowych kalendarzy będziemy mogli wspomóc prace prowadzone w ośrodku.  
♦ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer: Gościa Niedzielnego. Polecamy informator parafialny Głos Świętego Bartłomieja, w którym umieszczono najważniejsze informacje i ogłoszenia parafialne.
Do wieczności odszedł:
+ Stanisława Wanat l. 84, + Janusz Rozumiejko l. 75. Módlmy się za ofiary wojny w Ukrainie.  
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…